1. Nap: Utazás az Egyesült Arab Emirátusokba az Emirates légitársaság közvetlen járatával, Budapestről. Transzfer a szállodába.
2. Nap: reggeli után szabadidő, majd este fakultatív kirándulási lehetőség. A kirándulás során megismerhetjük Dubai történelmét. A Heritage Village és a Sheikh Sayed House (itt egy fotógaléria is található) meglátogatása után a Dubai Marina következik, ahol lélegzetelállító fényképeket készíthetnek a városról. A vacsorát egy szállodában fogyasszuk el, ahonnan csodálatos kilátás nyílik a kikötőre. Később a zenélő szökőkutat is megnézzük a világ legmagasabb épülete, a Burj Khalifa mellett. Szállás Dubai-ban.
3. Nap: reggeli után fakultatív kirándulási lehetőség (modern Dubai). A városnézést a Burj Khalifa-nál kezdjük, majd a meglátogatjuk a világ legnagyobb bevásárlóközpontját (Dubai Mall). Végül a Dubai Marina irányába megyünk, útközben pedig megállunk egy fotószünetre a híres Atlantis The Palm szállodánál. Este (kb. 19:00 órától) fakultatív hajókirándulási lehetőség. A program során egy hagyományos hajóval teszünk kirándulást, miközben nemzetközi fogások közül válogathatunk. Szállás Dubai-ban.
4. Nap: reggeli után városnézésre megyünk (a program kb. 13:00-ig tart). A programot egy aranypiac meglátogatásával kezdjük (AL Mumayyaz), majd néhány fűszerpiacot is megnézünk. A következő megálló a híres Al Fahidi erőd, ahol a Dubai Museumot is megnézzük. Az Al Bastakiya’s Old Wind Tower Houses-t gazdag kereskedők építették. A Dubai-Creeken egy hagyományos kishajóval (Abra) kelünk át, miközben gyönyörű képeket készíthetnek a városról. A délelőtt folyamán felkeresünk egy bőrkereskedést is. Délután egy sivatagi szafarin is részt vehetnek (fakultatív). A homokdűnék között terepjárókkal utazunk, meglátogatunk egy tevefarmot és egy beduin falut, ahol a hagyományos arab konyhát és a vízipipát is kipróbálhatják. A kiváló hangulatról hastáncosok is gondoskodnak. Szállás Dubai-ban.
5. nap: reggeli után fakultatív kirándulási lehetőség az Egyesült Arab Emirátusok fővárosába, Abu Dhabi-ba, ahol meglátogatjuk a világhírű mecsetet, majd megállunk egy rövid fotószünetre a híres hétcsillagos Emirates Palace szállodában, és a Marina Mall-nál is. A túrát a Yas Island-nél folytatjuk, ahol a Forma 1 pálya, és a Ferrari World található. Szállás Abu Dhabi-ban.
6. nap: reggeli után szabadprogram, vagy fakultatív kirándulási lehetőség Al Ain városába. Az aranybarna homokdűnék és hegyek között található várost a „virágok városának” is nevezik. Szállás Abu Dhabi-ban.
7. nap: transzfer a repülőtérre, majd utazás Budapestre menetrend szerinti járattal. Érkezés a menetrend függvényében.
A részvételi díj tartalmazza: repülőjegy budapesti indulással (BUD-DXB-BUD), 4 éj szállás Dubai-ban, 2 éj szállás Abu Dhabiban 4 *-os szállodákban, reggelis ellátás, transzferek, magyar nyelvű idegenvezető, Dubai félnapos városnézés (4. Nap).
A részvételi díj nem tartalmazza: repülőtéri illeték, útlemondási biztosítás, utasbiztosítás, idegenforgalmi adó (helyszínen fizetendő), fakultatív kirándulások, borravalók.
Minimum létszám: 15 fő
Fakultatív kirándulási lehetőségek (az árak tájékoztató jellegűek):
Modern Dubai 64 EUR/fő
Sharjah & Ajman 64 EUR/fő
Dhow cruise 74 EUR/fő (vacsora az árban)
Esti városnézés 74 EUR/fő (vacsora az árban)
Sivatagi szafari 74 EUR/fő (vacsora az árban)
Al Ain 74 EUR/fő
Abu Dhabi 74 EUR/fő (ebéd az árban)
Burj Kahilfa 54 EUR/fő
A kirándulások minimum létszáma 10 fő.
Várható menetrend (a légitársaság a változtatás jogát fenntartja):
1 EK 112 1NOV BUDDXB 14:50 23:05
2 EK 111 7NOV DXBBUD 08:40 11:45